Komercinė prekyba dujomis

LITGAS turi galimybes pasiūlyti gamtinių dujų, įsigytų tiek iš kitų Lietuvos importuotojų, tiek pasaulinėje neatidėliotinų sandorių (angl. „spot“) rinkoje.

 

Įmonė yra pasirašiusi 16 bendrųjų prekybos sutarčių su SGD tiekėjais, kurie visi kartu užima daugiau kaip pusę pasaulio SGD rinkos, ir gali pasiūlyti plačias pasirinkimo galimybes Lietuvos ir Baltijos šalių kompanijoms.

 

Bendrosios sutartys veikia kaip rėmai ir nėra įpareigojančios pirkti ar parduoti. Jos apibrėžia tam tikras nuostatas, kaip konfidencialumas, atsiskaitymo sąlygos, tam, kad kiekvieno pirkimo metu dėl jų nereikėtų derėtis atskirai. Taip sutrumpinamas pirkimo procesas.

 

Sudarius bendrąsias sutartis, pagal poreikį vėliau gali būti perkamos ar parduodamos SGD. Kiekvienam pirkimui sudaromi atskiri susitarimai, kuriuose nustatytas konkretus perkamų dujų kiekis ir kaina, pristatymo ir atsiskaitymo terminai.

 

Turėdama šias sutartis, sutartį su „Latvijas gaze“ dėl gamtinių dujų saugojimo Inčukalnio saugykloje paslaugų bei galimybes įsigyti gamtinių dujų Lietuvos rinkoje iš kitų importuotojų, LITGAS gali lanksčiau valdyti dujų srautus, dinamiškai reaguoti į situaciją tarptautinėse rinkose ir Lietuvos bei Baltijos šalių klientų poreikius.