LITGAS susiaurino potencialių SGD tiekėjų sąrašą

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir prekybos gamtinėmis dujomis bendrovė LITGAS, priklausanti energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, sudarė trumpąjį SGD tiekėjų pagal ilgalaikes sutartis sąrašą.

 

Į šį sąrašą buvo atrinkti tiekėjai, pirmajame etape pasiūlę geriausias SGD tiekimo sąlygas. Su jais pradedamos derybos.

 

Galutinę 5 metų trukmės 540 mln. m3 per metus gamtinių dujų tiekimo sutartį su vienu jų planuojama pasirašyti iki šių metų vidurio.

 

„Vadinamo trumpojo tiekėjų sąrašo sudarymas yra svarbaus etapo pabaiga. Dabar pradėsime tiesiogines derybas su šiais potencialiais tiekėjais, kurių metu sieksime išsiderėti ne tik geriausią kainą ir jos apskaičiavimo formules, bet ir kitas palankias Lietuvai sutartines sąlygas, tokias kaip atsiskaitymas, finansavimas, atsakomybių pasiskirstymas ir kitas“, – teigė UAB LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

 

Paskirtuoju tiekėju, padėsiančiu užtikrinti efektyvią SGD terminalo veiklą, alternatyvų importo šaltinį bei prieigą prie pasaulinės gamtinių dujų rinkos, pretenduojanti tapti bendrovė LITGAS kovo-balandžio mėnesiais planuoja pasirašyti ir pirmąsias neįpareigojančias bendrąsias prekybos SGD sutartis. Jos leistų LITGAS prekiauti pasaulinėse neatidėliotinų SGD sandorių rinkose ir tokiu būdu įgyti lankstumo tiekiant gamtines dujas bei užtikrinant geriausią jų kainą Lietuvos vartotojams ir energijos gamintojams.

 

UAB LITGAS taip pat planuoja aktyviai veikti komercinėje rinkoje – tiekti gamtines dujas komerciniams vartotojams Baltijos šalių regione, plėtoti mažos apimties SGD tiekimo, bunkeriavimo veiklas.

 

Šaltinis: UAB LITGAS