LITGAS tieks dujas jau trečiajai Estijos įmonei

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, didina gamtinių dujų tiekimo į Estiją apsukas ir pasirašė sutartį jau su trečia bendrove iš šios šalies – elektros energijos gamybos ir tiekimo įmone „VKG Energia“, priklausančia didžiausiai Estijos naftos ir chemijos produktų gamintojai iš naftingųjų skalūnų „Viru Keemia Grupp“. Šiai įmonei dujos iš Lietuvos, pasinaudojant LITGAS turimomis tranzito per Latviją galimybėmis, bus pradėtos tiekti kovo mėnesį.

 

LITGAS jau turi pasirašiusi sutartis su „Alexela Group“ įmone „Reola Gaas“, kuriai dujos jau tiekiamos, ir „Eesti Energia“ – jai dujos bus pradėtos tiekti nuo kovo pradžios. Iš viso 2015 metais į Estiją LITGAS planuoja patiekti iki 30 milijonų kubinių metrų dujų.

 

Praėjusią savaitę LITGAS pasirašė gamtinių dujų tranzito sutartį su „Latvijas gaze“. Dujos „VKG Energia“ bus transportuojamos naudojantis šios sutarties galimybėmis.

 

„Tai svarbios sutartys, rodančios, kad Baltijos šalių prekybos dujomis rinka žengia pirmuosius žingsnius. Per SGD terminalą sukūrus prieigą prie tarptautinės gamtinių dujų rinkos, o ateityje Latvijoje liberalizavus rinką, prekyba dujomis tarp šalių bus dar aktyvesnė, – sakė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus. – Būdama šių pokyčių priešakyje, LITGAS sukaups patirties ir kontaktų, kas vėliau padės kovojant dėl lyderio pozicijų regiono prekybos dujomis rinkoje“.

 

LITGAS yra pasirašiusi 15 neįpareigojančių prekybos SGD sutarčių su kompanijomis, tiekiančiomis apie pusę viso pasaulio SGD, taip pat turi galimybes įsigyti gamtinių dujų rinkoje, iš kitų Lietuvos importuotojų.

 

Šaltinis: UAB LITGAS