LITGAS užsitikrino dujų tranzitą per Latviją

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, viena pirmųjų Lietuvoje pasirašė gamtinių dujų tranzito per Latviją sutartį su „Latvijas gaze“ ir taip išplėtė savo prekybos gamtinėmis dujomis regione galimybes.

 

„Turėdami šias galimybes, tampame regioniniu gamtinių dujų prekybininku, kuris gali savarankiškai ir patraukliomis sąlygomis perduoti dujas į Estiją“, – sakė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

 

„Ši mūsų tranzito sutartis taip pat yra reikšmingas žingsnis bendros ir liberalizuotos Baltijos šalių gamtinių dujų rinkos, kurioje vyraus  reali konkurencija, link“, – pridūrė D. Tučkus.

 

LITGAS jau nuo vasario pirmosios dienos tiekia gamtines dujas Estijos „Alexela Group“ įmonei „Reola Gaas“, o nuo kovo dujas pradės tiekti ir vienai didžiausių Estijos gamtinių dujų vartotojų „Eesti Energia“. Šiuo metu vyksta pokalbiai su kitais potencialiais klientais ir tikimasi pasirašyti naujų sutarčių.

 

Iš viso 2015 metais LITGAS į Estiją planuoja patiekti iki 30 mln. kubinių metrų dujų.

 

LITGAS yra pasirašiusi 15 neįpareigojančių prekybos SGD sutarčių su kompanijomis, tiekiančiomis apie pusę viso pasaulio SGD, taip pat turi galimybes įsigyti gamtinių dujų rinkoje, iš kitų Lietuvos importuotojų.

 

Šaltinis: UAB LITGAS