Paskirtuoju tiekėju patvirtinta bendrovė LITGAS

Šiandien energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus įsakymu UAB LITGAS patvirtinta paskirtuoju tiekėju, turėsiančiu užtikrinti nepertraukiamą SGD terminalo veiklą Lietuvoje. Nuo 2015 m. pradžios LITGAS, sudaręs sutartį su suskystintų gamtinių dujų tiekėju, turės SGD terminalui tiekti minimalų būtinąjį gamtinių dujų – 540 mln. kubinių metrų – kiekį, kuris yra reikalingas palaikyti nepertraukiamą SGD terminalo veiklą.

 

„Rinkoje realiai atsiranda alternatyvus dujų tiekėjas. Tikimės, kad LITGAS ne tik užtikrins SGD terminalo nepertraukiamą veiklą, kaip numatyta Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatyme, bet ir sėkmingai vykdys suskystintųjų gamtinių dujų prekybos ir gamtinių dujų tiekimo veiklą, mažinant dujų kainą Lietuvos vartotojams. LITGAS šiame etape tenka ypatinga pareiga ir atsakomybė, nes būtent jie turi užtikrinti alternatyvą – dujų tiekimą konkurencingomis kainomis“, – pažymėjo ministras J.Neverovičius.

 

Paskirtuoju tiekėju UAB LITGAS buvo atrinktas pasibaigus Energetikos ministerijos rengtam konkursui, kurį ministerija organizavo atsižvelgdama į 2013 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1203 patvirtintą Gamtinių dujų tiekimo diversifikavimo tvarkos aprašo naują redakciją ir LR Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo nuostatas.

 

Šaltinis: Energetikos ministerija